O nás

O NÁS

 

První zmínka o rodokmenu Lekavých je uvedena dle kroniky roku 1673.V té době naši předkové obhospodařovali půdu Bojanovského katastru a ze značné části řezali vinice, z čehož vyplývá, že podstatnou částí obživy našich předků byla práce ve vinohradnictví a vinařství. Svědčí o tom taktéž vinařské sklepy – bůdy v Dolních Bojanovicích. Naše rodinné vinařství ještě donedávna používalo ke skladování vína náš starý sklep, který byl vystavěn kolem roku 1850.V současnosti vyrábíme vína v nově zbudovaném vinařském prostoru.  

O výrobě

V našem sklepě Vám nalijeme čistého vína, vyráběného klasickou metodou, bez přidání cizorodých kvasinek, bez případného dokyselování či doslazování a bez podobných zkrášlovadel a dochucovadel. Víno vyrábíme z hroznů vypěstovaných na vlastních vinicích o ploše asi 6-ti ha.

 

Produkty

V naší nabídce máme hlavně odrůdy Sauvignon, Chardonnay a Ryzlink rýnský. Tyto tři odrůdy pěstujeme na nejlepší poloze bojanovského katastru.Víno odrůdy Ryzlink rýnský se dodávalo za vlády Františka Josefa I. do Vídně na císařský stůl a prodávalo se pod názvem „Císařské víno“. Z dalších odrůd pěstujeme Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Muller Thurgau, pak v menší části Rulandské šedé , Rulandské bílé a Veltlínské červené rané. Modré odrůdy jsou zastoupeny převážně Frankovkou, Cabernet Sauvignon, Dornefelder, Cabernet Moravia a André.

 

Degustace

K ochutnávkám našeho vína slouží nově zrekonstruovaný vinařský sklep s posezením,pohoštěním i s možností ubytování. Zveme Vás tímto k ochutnávce našich vín rodinného vinařství Lekavý.